Demirdöküm Klima Servisi Profesyonel Cihaz Montajı Bakımı Arıza Özel Servis Hizmetleri; Hizmet Sanattır. Demirdöküm Klima Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Aşağıdaki kontrolleri yaptıktan sonra sorun devam ederse ya da yanık kokusu alırsanız, Cihazı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın ve 0312 255 87 87 numaralı Demirdöküm klima servisi çağrı merkezini arayın.
Ekonomik Fiyatlarla Orjinal Yedek Parça ve Aksesuarlar ve Klima Kumandalarını Temin Edebilirsiniz.

Tüm orjinal yedek parçalar ekonomik fiyatlara bulunur. Garantisi geçmiş ürünlerinize uygun fiyat güvencesiyle 1 yıl garantili yeni malzeme ve işçilik verilir.

 
ARIZALAR SEBEBİ
Çalışmaması * Ünite kapatıldıktan hemen sonra açılırsa çalışmaz. Ünite mod değiştirildikten hemen sonra çalışmaz. Üniteyi çalıştırmak için 3 dakika bekleyin.
Ünitenin sıcak hava üflememesi * Ünite açıldıktan sonra üniteden soğu hava üflenmesini önlemek için dahili fan 2 ila 5 dakika çalışmayabilir. * Ünite buzlarını çözüyordur. Lütfen 5 ila 10 dk bekleyin.
Koku geliyor * Cihazdan, üniteye giren halı veya mobilya kokuları gelebilir.
Çıtırtı Sesi Geliyor * Sıcaklık değişiminden ötürü ünitenin genişlemesi veya parçalarının birleşmesinden kaynaklanan sürtünme sebebiyledir.
Hışırtı Sesi Geliyor * Yumuşak hışırtı sesi, ünitenin içinde akan soğutma gaz sesidir.
Ünite hava çıkışında buğulanma var * Soğutma işletiminde, buğulanma görülmesinin sebebi oda sıcaklığı ile dışarı üflenen havanın sıcaklığı arasında fark olmasıdır.
 Klimada Su buharı * Isıtma işletiminde, buzların çözülmesi esnasında dış üniteden su buharı çıkabilir.
Dış ünitenin çalışırken durmaması * İşletimin durdurulmamasından sonra dış ünite üniteyi soğutmak için fanını bir dakika kadar döndürür.
Ünite Çalışmıyor * Devre kesicinin ya da sigortanın atmış olup olmadığını kontrol edin.
Ünite odayı etkin bir şekilde soğutmuyor veya ısıtmıyor * Filtreleri kontrol edin. * Dış üniteyi kontrol ederek hava girişinin veya çıkışının tıkalı olmadığından emin olun. * Pencerelerin ve kapıların sıkıca kapalı olmasına dikkat edin.
Ünite uzaktan kumanda sinyalini almıyor * Uzaktan kumandanın pillerinin eski veya zayıf olup olmadığını kontrol edin. * Uzaktan kumandanın pillerinin doğru takılıp takılmadıklarını kontrol edin.
Bu kontrolleri yaptıktan sonra klimanızda sorun devam ederse ya da yanık kokusu alırsanız, klimayı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın ve 0312 255 87 87 numaraları Demirdöküm Klima Servisi çağrı merkezini arayın.
Demirdöküm Klima Arıza Kodları
 Klima Arıza Kodları  Klima Arıza Kodları Sebebi
E1 Hatası * Oda sıcaklık Sensör Arızası. Bu tip durumlarda Lütfen Demirdöküm Profesyonel Klima Servis Merkezimizi Arayınız.
E2 Hatası * Dış Ünitede meydana gelen  Sensör Arızasıdır. Demirdöküm Klimada E2 Arıza kodu ile karşılaşırsanız lütfen Demirdöküm Servis Merkezimizi Arayınız.
E3 Hatası * Evaporatör Sensör Arızasıdır.
E6 Hatası * Dış ünite koruması.
E8 Hatası * Electrostatik toz kaplama.
E13 Hatası * Kompresör ön tanımlı fazda.
E14 Hatası * Kompresör faz bağlantısı yanlış.
P4 Hatası * İç ünite evaporator sıcaklığı çok yüksek ya da düşük kompresör koruma devrede.
P5 Hatası * Dış ünite kondenser sıcaklığı çok yüksek ya da düşük kompresör koruma devrede.
P7 Hatası * Çıkış sıcaklığı çok yüksek kompresör koruma devrede.
P11 Hatası * Emme basıncı koruması devrede.
P12 Hatası * Yüksek akım koruması.
HS Hatası * Buz çözme devrede.
Eğer cihazın güç kablosu arızalı ise, onarımı servis miz tarafından yapılmalıdır.

Basit bir arıza gibi görünse de yanlış bağlantının klimanıza büyük hasarlara sebep olabilir. PTC içeren modellerde PTC ünitesi kabinin orta alt bölümündedir.

Parçaları kendiniz sökmeye ya da tamir etmeye çalışmasın. Yangın ve diğer tehlikelere sebebiyet verebilir bu tür klima servisi hizmetlerini profesyonel teknisyenlerden almanızı tavsiye ederiz.

Neden Biz?

  • 7 / 24 Servis
  • Uzman teknik ekip.
  • Müşteri memnuniyeti.
  • Donanımlı mobil araçlarımız.
  • +1 yıl garanti.
  • Ödeme kolaylığı.